ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 26.01.2019-01.02.2019

Протягом останнього тижня газовидобувні підприємства України видобули 411,835 млн.куб.м. блакитного палива, що майже на 0,3 млн.куб.м. перевищує обсяг видобутку попередніх семи днів. Цей тижневий показник поки що є максимальним з початку поточного року.

Щодо добових показників, то їх коливання було незначним. Найменшу кількість газу було видобуто 30-го січня, а саме 58,575 млн.куб.м. Максимальний об’єм палива компанії видобули 28-го січня, він становив 58,932 млн.куб.м.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 26 січня – 01 лютого 2019р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 301,526 млн.куб.м. природного газу. Цей показник більше ніж на 0,2 млн.куб.м. поступається попередньому, що призвело до деякого зменшення відсоткової частки компанії у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів до позначки 73,2%. Добові показники видобутку цього тижня коливалися в межах від 43,056 млн.куб.м. (26-го січня) і до 43,099 млн.куб.м. ( 1-го лютого). З початку року компанія трохи знизила темпи видобутку газу, проте є підстави вважати, що тимчасово. Адже за січень поточного року обсяг видобутого палива підприємством перевищив показник аналогічного періоду 2018-го року на 2,4% ( 32 млн.куб.м.), а минулий рік у свою чергу був рекордним для компанії за 25 років.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,802 млн.куб.м газу, що незначно поступається показнику, продемонстрованому тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого палива в Україні зберіглася на позначці 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,139 млн.куб.м.( 1-го лютого) і до 3,366 млн.куб.м. ( 29-го січня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,507 млн.куб.м. природного газу, що більше, ніж тиждень тому майже на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня переважала 21%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 29-го січня, а саме 12,126 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 30-го січня він дорівнював 12,589 млн.куб.м. Вже третій тиждень поспіль спостерігається зростання об’ємів видобутку газу приватними підприємствами. Тенденція досить позитивна, яка дозволяє сподіватися на те,що за допомогою залучення новітніх технологій ці компанії будуть продовжувати розробку найглибших та найскладніших покладів блакитного палива, вносячи вагомий внесок у здобуття Україною енергонезалежності.