ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА ПЕРІОД 29.06.2019-05.07.2019

Українські газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 389,694 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат значно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 5,5 млн.куб.м., і взагалі є найнижчим з початку поточного року.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була досить помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 02-го липня, вона дорівнювала 54,981 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 03-го липня він становив 56,572 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно з попереднім тижнем ці показники знизились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 29 червня – 05 липня 2019 р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 279,028 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 4,3 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, зменшилась і дорівнювала 71,6 %. Добові обсяги видобутку цього тижня зменшились та коливалися в межах від 39,103 млн.куб.м. (04-го липня) і до 41,178 млн.куб.м., що підприємство видобуло 03-го липня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,761 млн.куб.м. газу, що дещо поступається тому показнику видобутку, який був продемонстрований тиждень тому, а саме на 0,25 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні майже не змінилась і становила 5,6%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо впали та коливалися в межах від 3,074 млн.куб.м. (30-го червня) і до 3,135 млн.куб.м. (04-го липня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,904 млн.куб.м. природного газу, що поступається тому показнику, який був продемонстрований тиждень тому, а саме на 1,0 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому не змінилась і становила близько 22,8%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 03-го липня, а саме 12,287 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 04-го липня він дорівнював 12,868 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.