Видобуток природного газу в Україні: огляд за 27.10.2018-02.11.2018

Минулого тижня відбулося досить відчутне збільшення обсягу видобутого природного газу порівняно із аналогічним попереднім періодом. Українським газовидобувним компаніям вдалося досягти загально тижневого об’єму в розмірі 412,087 млн. куб.м., що перевищує попередній показник на 2,1 млн.куб.м.
Суботній (27 жовтня) результат становить 61,051 млн.куб.м., а недільний (28 жовтня) обсяг видобутку дорівнює 58,835 млн.куб.м., що перевищує показник 26 жовтня 2018р. Тобто наразі вдалося здолати деякий своєрідний бар’єр у 60 млн.куб.м. видобутого блакитного палива за добу.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 27 жовтня – 2 листопада 2018р., тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» , продовжує стало нарощувати щоденні, та, як наслідок, щотижневі об’єми видобутку палива. Не менше за 43,5 млн.куб.м. – такий добовий внесок цієї компанії до загальнодержавної скарбнички видобутку, а результат, що був досягнутий 27 жовтня у розмірі 45,4 млн.куб.м. – це взагалі неабиякий успіх. Треба зазначити, що вищезазначені показники на 2,3% перевищують добові обсяги видобутку, які підприємство демонструвало в аналогічному календарному періоді 2017 року, та аж на 8% перевищують обсяги видобутку компанії початку листопада 2016 року. Тобто розвиток виробничої та ресурсної бази підприємства поступово, але неухильно дається взнаки. Підприємство стабільно утримує лідерство серед газовидобувних компаній України, видобуваючи 74-75% від загальної кількості блакитного палива країни.
Друга державна компанія України ПАТ «Укрнафта» (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») протягом минулого тижня стабільно утримувала середньодобовий рівень видобутку на позначці 3,1 млн.куб.м., а частка компанії в загальному обсязі видобутого природного газу склала 5-5,5% від загального об’єму. Період відчутного спаду обсягів видобутку компанії, який спостерігався з середини минулого року, наразі подолано, на черзі – поступове зростання видобутку.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі близько 12 млн.куб.м./добу, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. Показник 27 жовтня у розмірі 12,523 млн.куб.м., приміром, вселяє таку надію. Можна сподіватися на те, що за рахунок введення в дію нових сучасних технологій, провідні приватні газовидобувні компанії України зможуть розробляти найглибші та найскладніші поклади природного газу. Розширення ресурсної бази є одним із найважливіших кроків на шляху до енергонезалежності України.