ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 14.03.2020-20.03.2020

Вітчизняні газовидобувні компанії України протягом минулого тижня видобули 392,915 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат помітно перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, близько як на 0,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 17-го березня, вона дорівнювала 55,987 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 14-го березня він становив 56,320 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому дещо збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 14 березня 2020 р. – 20 березня 2020 р. тис.куб.м (джерело інформації – оф.сайт ТОВ «Оператор ГТС України»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 277,242 млн.куб.м. природного газу. Цей показник практично не відрізняється від попереднього. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому зменшилась і становила приблизно 70,6 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,491 млн.куб.м. (17-го березня) і до 39,927 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 14-го березня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,852 млн.куб.м газу, що дещо переважає той обсяг палива, що його було видобуто тиждень тому, приблизно на 0,4 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому трохи зросла і становила близько 5,8%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,177 млн.куб.м. (14-го березня) і до 3,368 млн.куб.м. (20-го березня).

ЯЯк і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 92,821 млн.куб.м. природного газу, що приблизно на 0,9 млн.куб.м. більше, ніж минулого тижня. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому збільшилась і складала майже 23,6%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 14-го березня, а саме 13,216 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 20-го березня він дорівнював 13,321 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.