СКАТ-ТРЕЙД уклав першу угоду з природного газу на новій платформі UEEX OTC

Цього тижня постачальник природного газу та газовий трейдер СКАТ-ТРЕЙД розпочав свою діяльність на новому українському торговому майданчику «Енергетична торгова платформа» (UEEX OTC), яка була розроблена Українською енергетичною біржею (УЕБ) в рамках запровадження добового балансування на ринку природного газу України.

Укладена угода передбачає передачу природного газу ресурсу жовтня 2018 року на умовах за базисом «100% попередня оплата – ВТТ». Укладання угоди відбулося по кліку, а не за типом метчінгу.

Слід зазначити, що на даний момент регламент роботи на новому торговому майданчику UEEX OTC не передбачає попередню сплату гарантійного внеску та оплату комісійного збору на користь УЕБ за результатами укладених угод. До речі, саме такі умови діють у системі «БЕТС» («Біржова електронна торгова система»), що функціонує на УЕБ в рамках місячного балансування українського газового ринку.

Інформаційна довідка
«Енергетична торгова платформа» (UEEX OTC) була розроблена Товарною біржею «Українська енергетична біржа» (офіційний сайт www.ueex.com.ua) в рамках запровадження добового балансування на українському ринку природного газу.
Після проведення процедури тестування платформа UEEX OTC була надана всім учасникам торгів, які підписали з УЕБ відповідний договір про надання послуг щодо доступу до Інформаційної платформи. Спочатку газотрейдери змогли оцінити програму в режимі Demo-версії, а з вересня 2018 року – у режимі Live-версії.
До моменту безпосереднього запуску ринку добового балансування «Енергетична торгова платформа» (UEEX OTC) є Інформаційною платформою УЕБ для укладення угод при здійсненні позабіржової торгівлі. Після запуску нової моделі ринку природного газу програмний продукт «Енергетична торгова платформа» (UEEX OTC) буде також підкріплено всіма необхідними біржовими інструментами для функціонування як Торгової платформи зі стандартизованими продуктами з часовим інтервалом на «внутрішньодобовому» ринку або на ринку «на добу вперед».