ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 22.02.2020 – 28.02.2020

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 393,209 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат не набагато, але все ж поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 0,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 27-го лютого, вона дорівнювала 56,097 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 22-го лютого він становив 56,235 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому трохи зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 22 лютого 2020 р. – 28 лютого 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 277,627 млн.куб.м. природного газу. Цей показник зовсім не набагато, але все ж поступається попередньому, близько як на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 70,6 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,490 млн.куб.м. (23-го лютого) і до 39,820 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 28-го лютого. Нова розвідувальна свердловина компанії глибиною 6100 м на Березівському родовищі в Харківській області дала добовий дебіт понад 250 тис.куб.м.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 23,025 млн.куб.м газу, що практично не відрізняється від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому майже не змінилась і становила близько 5,9%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,172 млн.куб.м. (27-го лютого) і до 3,376 млн.куб.м. (23-го лютого).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 92,556 млн.куб.м. природного газу, що приблизно на 0,6 млн.куб.м. менше, ніж минулого тижня. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому впала і складала майже 23,5%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 25-го лютого, а саме 13,133 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 23-го лютого він дорівнював 13,301 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, ДТЕК «Нафтогаз» планує наростити видобуток газу до 2 млрд куб. м у 2021 році та збільшити цей показник до 5 млрд куб. м в найближчі п’ять років. Розвиток газовидобувної галузі України триває.