Примусова любов: як облгази Фірташа «коригують» вільний газовий ринок.

Автор: Світлана Долінчук

Ринок газу в Україні відкрився для сотень комерційних споживачів ще 2015 року, але геть не всім компаніям малого й середнього бізнесу доступна опція вільного вибору постачальника за вигідними цінами. Попри відсутність законодавчих обмежень, залишилися проблеми на рівні держрегулювання.

Цим користуються трейдери, афілійовані зі структурами Дмитра Фірташа, що досі домінують у продажу газу кінцевим споживачам. Раніше вони торгували газом брендом «РГК», а в липні 2020 року перейшли в нову незалежну компанію «Єгаз». На ринку переповідають багато історій про штучні перешкоди для підприємств, які зажадали перейти до альтернативних постачальників. Однак підприємці, як правило, не прагнуть говорити про це відверто, тим самим продовжуючи життя тіньовій стороні бізнесу.

Але Віталій Кащенко, гендиректор ТОВ «МЛП-Чайка», вирішив змінити усталену практику. Він вважає публічне обговорення, а не замовчування найефективнішим інструментом для зміни ситуації. Тому бізнесмен розповів Mind про те, з якими труднощами він зіткнувся, коли вирішив змінити постачальника газу; ціною яких зусиль йому вдалося досягти мети й чому аналогічна проблема ризикує виникнути знову.<>